Szyna prowadząca FS 800/2 Festool

491499

Skonstruowana i udoskonalona szyna prowadząca do cięć i wpustów wymagających precyzji. Z paskiem ślizgowym, zapewniającym łatwy przesuw maszyny, wpustem dla ścisków śrubowych i dźwigniowych oraz z zabezpieczeniem przeciwodpryskowym dla cięcia bez wyrw.

Więcej szczegółów

305,45 zł brutto

Opis

Cena zaszt
Długość (mm)800

Więcej informacji

Perfekcyjne prowadzenie

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool to niezawodne narzędzie, które wprowadzono na rynek już w 1964 roku. Jest to przełomowy produkt, który znacząco podnosi precyzję i ułatwia pracę w wielu dziedzinach. Poznajmy bliżej jej funkcje i zastosowanie.

Prowadzenie bez luzu

Jednym z głównych atutów szyny prowadzącej FS 800/2 Festool jest możliwość regulacji elementów zagłębiarek bez użycia narzędzi. To oznacza, że możesz dostosować je do szyny prowadzącej w szybki i łatwy sposób, co gwarantuje bezproblemowe prowadzenie maszyny i precyzyjne cięcie.

Cięcie bez wyrw

Wkładka gumowa umieszczona bezpośrednio przy linii cięcia to kolejna innowacyjna cecha tej szyny. Dzięki niej unikniesz wyrywania materiału na krawędzi, nawet podczas cięcia pod kątem. To ogromna zaleta, zwłaszcza w przypadku delikatnych materiałów, gdzie każda uszkodzona krawędź może być problematyczna.

Dokładna praca

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool umożliwia również wykonywanie precyzyjnych wpustów. Dla frezarek górnowrzecionowych dostępny jest specjalny adapter prowadnicy, który zapewnia doskonałą kontrolę nad procesem obróbki. Dzięki temu Twoje projekty będą wyglądać profesjonalnie i precyzyjnie.

Szybkie cięcie po przekątnej

Jeśli potrzebujesz ciąć materiał pod różnymi kątami, szyna prowadząca FS 800/2 Festool i kątownik nastawny są Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. To połączenie pozwala na łatwe przenoszenie kątów z elementu obrabianego lub ze ściany, co znacznie przyspiesza pracę i eliminuje błędy.

Zastosowanie

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool ma szerokie zastosowanie i sprawdza się w wielu sytuacjach. Oto kilka głównych korzyści, jakie możesz uzyskać, korzystając z tego narzędzia:

Pewne i absolutnie prostoliniowe prowadzenie maszyny

Dzięki szynie prowadzącej możesz być pewien, że Twoja maszyna porusza się dokładnie po wyznaczonej ścieżce. To kluczowe, zwłaszcza podczas precyzyjnych prac stolarskich czy stolarz-budowlanych.

Zabezpieczenie przeciwodpryskowe

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool zapewnia czyste i wolne od wyrw przekroje materiałów. Dzięki temu unikasz niechcianych uszkodzeń i poprawiasz jakość swoich projektów.

Dobre pozycjonowanie dzięki podkładce przyczepnej

Nawet na gładkich materiałach szyna prowadząca trzyma się pewnie dzięki podkładce przyczepnej. To oznacza, że możesz pracować bez obaw o przesunięcie maszyny czy niekontrolowane ruchy.

Ochrona powierzchni elementu obrabianego

Dzięki szynie prowadzącej chronisz powierzchnię obrabianego materiału przed uszkodzeniami. To szczególnie ważne, gdy pracujesz z delikatnymi drewnianymi panelami czy innymi materiałami.

Dodatkowy wpust do mocowania wyposażenia

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool posiada dodatkowy wpust, który umożliwia mocowanie różnego rodzaju wyposażenia. To znaczy, że masz jeszcze większą swobodę w dostosowywaniu narzędzi do swoich potrzeb.

Okładzina ślizgowa

Dla jeszcze większej wygody i płynności pracy, szyna prowadząca jest wyposażona w okładzinę ślizgową. Dzięki niej maszyna przemieszcza się po szynie jeszcze łatwiej i precyzyjniej.

Dane techniczne

Teraz warto bliżej przyjrzeć się danym technicznym szyny prowadzącej FS 800/2 Festool:

  • Długość: 800 mm
Szyna prowadząca FS 800/2 Festool to niezawodne narzędzie, które zapewnia perfekcyjne prowadzenie maszyny i precyzyjne cięcie. Dzięki niej Twoje prace stolarskie czy stolarz-budowlane będą wyglądać profesjonalnie i bezbłędnie. Niezawodność, precyzja i szerokie zastosowanie to główne atuty tej szyny, która od lat cieszy się uznaniem profesjonalistów na całym świecie.

Korzyści korzystania z szyny prowadzącej FS 800/2 Festool

Wyjątkowa precyzja w każdym projekcie

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool to narzędzie, które przekształca sposób, w jaki wykonujesz swoje prace stolarskie, stolarz-budowlane, czy też wszelkie projekty wymagające dokładności i precyzji.  

Perfekcyjne cięcia bez żadnych kompromisów

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool została zaprojektowana tak, aby zapewnić cięcia o niespotykanej precyzji. Dzięki możliwości dokładnego prowadzenia narzędzi, masz pewność, że linie cięcia są idealnie proste i pozbawione jakichkolwiek wypaczeń. To oznacza, że Twoje meble, drzwi czy inne elementy będą pasować idealnie i wyglądać profesjonalnie.

Skrócenie czasu pracy

Precyzyjne prowadzenie maszyny za pomocą szyny FS 800/2 Festool ma jeszcze jedną korzyść - znacznie skraca czas pracy. Dzięki temu możesz zwiększyć swoją produktywność i efektywność, co przekłada się na większą ilość zrealizowanych projektów w krótszym czasie. To istotne, zwłaszcza w branży stolarskiej, gdzie czas jest cennym zasobem.

Eliminacja błędów i odrzutów materiału

Dzięki dokładnemu prowadzeniu narzędzi za pomocą szyny prowadzącej FS 800/2 Festool eliminujesz ryzyko popełnienia błędów. Linie cięcia są precyzyjne, co oznacza, że nie musisz obawiać się o złe dopasowanie elementów czy nieestetyczne końcowe efekty. Ponadto, dzięki redukcji wyrywania materiału, minimalizujesz straty i koszty związane z odrzutami materiału.

Więcej możliwości, mniej ograniczeń

Korzystając z szyny prowadzącej FS 800/2 Festool, otwierasz przed sobą drzwi do większej kreatywności i zróżnicowanych projektów. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad meblami, drzwiami, oknami czy innymi elementami drewnianymi, szyna ta pozwala na realizację różnorodnych pomysłów.

Swoboda w cięciu pod różnymi kątami

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool w połączeniu z kątownikiem nastawnym daje Ci pełną swobodę w cięciu pod różnymi kątami. To idealne rozwiązanie, jeśli tworzysz skomplikowane projekty wymagające cięć pod skośnymi kątami. Bez względu na to, czy to projekty dla klientów czy własne pasje, zyskujesz możliwość eksperymentowania i tworzenia unikalnych projektów.

Mocowanie dodatkowego wyposażenia

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool jest wyposażona w dodatkowy wpust do mocowania różnego rodzaju wyposażenia. To oznacza, że możesz dostosować narzędzia do swoich potrzeb, korzystając z różnych akcesoriów. To ważne, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie standardowe narzędzia nie wystarczają do zrealizowania konkretnego projektu.

Bezpieczne i profesjonalne efekty

Korzystając z szyny prowadzącej FS 800/2 Festool, nie tylko zyskujesz na precyzji i efektywności, ale także na bezpieczeństwie i profesjonalizmie. Eliminacja błędów i uszkodzeń materiału sprawia, że Twoje prace są nie tylko estetyczne, ale również trwałe i solidnie wykonane.

Szyna prowadząca FS 800/2 Festool to narzędzie, które otwiera przed Tobą nowe możliwości w pracy stolarskiej, stolarz-budowlanej i wielu innych dziedzinach. Dzięki jej wyjątkowej precyzji, szybkości i elastyczności możesz realizować różnorodne projekty, zwiększyć swoją efektywność i osiągnąć profesjonalne efekty. To niezastąpione narzędzie dla każdego profesjonalisty oraz pasjonata pracowni stolarskiej.