Segregator na śmieci PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L, potrójny, 40L, antracyt

PB-45-MF202X10-6

 • Rodzaj: na śmieci
 • Szerokość mebla: 48.7 cm
 • Głębokość mebla: 36.4 cm
 • Wysokość maksymalna: 48 cm
 • Szerokość szafki: 400 mm
 • Rodzaj koszy: 20L + 2x10L

Segregator na śmieci z trzema wkładami - dwoma 10-litrowymi i jednym 20-litrowym - możesz swobodnie segregować różne rodzaje odpadów, minimalizując konieczność częstego opróżniania.

Więcej szczegółów

312,76 zł brutto

Więcej informacji

Praktyczny segregator na śmieci PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójny 40L antracyt

Ochrona środowiska staje się coraz ważniejsza, dlatego też coraz więcej osób zaczyna dbać o segregację odpadów. Warto jednak zadbać nie tylko o środowisko, ale także o wygodę i funkcjonalność procesu segregacji. W tym celu idealnym rozwiązaniem jest segregator na śmieci PRACTI ECO 400 - PB-45-MF202X10-60A, który oferuje nie tylko skuteczną segregację, ale także wygodę użytkowania.

Łatwa segregacja i ponowne wykorzystanie

Segregacja odpadów to nie tylko obowiązek, ale także szansa na ponowne wykorzystanie wielu surowców, co przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Segregator PRACTI ECO 400 został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu tego procesu. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa z mocowaniem frontu, prezentuje się nie tylko nowocześnie, ale także jest trwały i wytrzymały.

Elegancki antracytowy design

Segregator PRACTI ECO 400 zachwyca nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także estetyką. Jego jednolity antracytowy kolor idealnie komponuje się z każdym wnętrzem, dodając mu elegancji. To rozwiązanie, które nie tylko pomaga w segregacji odpadów, ale także stanowi stylowy element wystroju domu.

Cicha praca i delikatne zamykanie

Nikt nie lubi hałaśliwych segregatorów, dlatego PRACTI ECO 400 został wyposażony w prowadnice kulkowe H45 z cichym domykiem. Dzięki temu segregator pracuje płynnie i bez zbędnego hałasu. Ponadto, delikatne zamykanie gwarantuje, że nie będzie gwałtownego trzasku przy zamykaniu klapki.

Wygodne użytkowanie

Segregator GTV umożliwia swobodne rozdzielanie odpadów, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca. Zestaw zawiera trzy wkłady: dwa mniejsze, które pomieszczą pojemniki na 10 litrów każdy, oraz jeden większy na 20 litrów. To oznacza, że możesz równocześnie segregować różne rodzaje odpadów bez konieczności częstego opróżniania pojemników.

Łatwa czystość

Segregator został wykonany z plastiku, co sprawia, że jest łatwy do utrzymania w czystości. W przypadku zabrudzenia, pojemniki można łatwo wyjąć i umyć strumieniem bieżącej wody. To ważne, żeby utrzymywać segregator w nienagannej czystości, dbając jednocześnie o higienę w swoim domu.

Warto zainwestować w segregator na śmieci PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójny 40L antracyt, aby uczynić proces segregacji łatwiejszym, bardziej efektywnym i przyjaznym dla środowiska. Nie tylko dbasz o planetę, ale także o swoją wygodę i estetykę wnętrza. To rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność i styl.

Zalety PRACTI ECO 400 GTV PB-45-MF202X10-60A potrójnego segregatora o łącznej pojemności 40L

1. Skuteczna segregacja

Główną zaletą segregatora PRACTI ECO 400 jest jego zdolność do skutecznej segregacji różnych rodzajów odpadów. Dzięki trzem wkładom – dwóm mniejszym na 10 litrów i jednemu większemu na 20 litrów – możesz łatwo oddzielać odpady organiczne od plastikowych opakowań czy szkła. To pozwala nie tylko na spełnienie obowiązku segregacji, ale także na maksymalne wykorzystanie surowców wtórnych.

2. Estetyczny design

Segregator PRACTI ECO 400 nie tylko spełnia swoją funkcję, ale także stanowi estetyczny element wystroju wnętrza. Jego elegancki antracytowy kolor oraz nowoczesny design sprawiają, że doskonale komponuje się z różnymi stylami aranżacji. Możesz umieścić go zarówno w kuchni, jak i w innych pomieszczeniach, gdzie potrzebujesz efektywnego systemu segregacji odpadów.

3. Cicha praca

Dzięki zastosowaniu prowadnic kulkowych H45 z cichym domykiem, segregator pracuje płynnie i bez zbędnego hałasu. To szczególnie istotne, jeśli segregator będzie umieszczony w kuchni lub innym miejscu, gdzie cisza jest ważna. Dzięki temu nie zakłócasz spokoju domowego podczas segregacji odpadów.

4. Łatwość utrzymania w czystości

Segregator został wykonany z wysokiej jakości plastiku, co ułatwia jego utrzymanie w czystości. Jeśli któryś z pojemników zostanie zabrudzony, możesz go łatwo wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. To znacznie ułatwia dbanie o higienę wewnątrz segregatora i wokół niego.

5. Wygoda użytkowania

Dzięki wygodnym koszom na wysuwanym stelażu korzystanie z segregatora jest łatwe i ergonomiczne. Nie musisz się schylać ani wyciągać całego pojemnika, aby wyrzucić śmieci. Po prostu otwierasz odpowiednią klapkę i wrzucasz odpad. To oszczędza czas i wysiłek podczas codziennej pracy w kuchni.

Segregator na śmieci PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójny 40L antracyt to nie tylko urządzenie do segregacji odpadów, ale także inwestycja w wygodę, estetykę i ochronę środowiska. Dzięki niemu proces segregacji staje się prostszy i przyjemniejszy, a jednocześnie masz pewność, że robisz coś dobrego dla planety. To rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet, co sprawia, że jest to produkt godny polecenia.

Praktyczne zastosowania PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójnego segregatora 40L

Segregator na śmieci PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójny 40L antracyt to nie tylko narzędzie do skutecznej segregacji odpadów, ale także wszechstronne rozwiązanie, które może znaleźć wiele praktycznych zastosowań w codziennym życiu.  

1. Kuchnia

Najpopularniejszym miejscem, gdzie znajduje się segregator na śmieci, jest kuchnia. To tutaj codziennie powstaje wiele odpadów, takich jak resztki jedzenia, opakowania plastikowe czy szklane butelki. PRACTI ECO 400 doskonale sprawdza się w roli segregatora kuchennego. Możesz łatwo oddzielać odpady organiczne od innych, co ułatwia późniejszą recyklingową obróbkę i kompostowanie.

2. Łazienka

Łazienka to kolejne miejsce, gdzie można wykorzystać segregator PRACTI ECO 400. Warto zainstalować go w tym pomieszczeniu, aby oddzielać opakowania po kosmetykach od innych odpadów. W ten sposób dbasz o porządek i estetykę w łazience, jednocześnie dbając o środowisko poprzez właściwą segregację.

3. Pracownia lub garaż

Jeśli masz własną pracownię lub warsztat w garażu, PRACTI ECO 400 może być doskonałym narzędziem do segregacji odpadów związanych z pracami majsterkowymi. Tutaj możesz oddzielać opakowania po farbach, rozpuszczalnikach czy innych produktach chemicznych od innych śmieci. To ważne nie tylko ze względu na środowisko, ale także na bezpieczeństwo.

4. Przestrzeń biurowa

Segregator PRACTI ECO 400 znajduje swoje miejsce także w przestrzeni biurowej. W biurach również powstają odpady, takie jak opakowania po jedzeniu czy materiały biurowe. Dzięki temu segregatorowi można zachować porządek i estetykę w miejscu pracy, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważonego zarządzania odpadami.

5. Obszary ogólnodostępne

W obszarach ogólnodostępnych, takich jak kawiarnie, restauracje czy sale konferencyjne, segregacja odpadów jest obowiązkiem i często wymagana jest przez przepisy prawne. PRACTI ECO 400 może być doskonałym rozwiązaniem do tych miejsc, umożliwiając skuteczną segregację różnych rodzajów śmieci i pozwalając na przestrzeganie przepisów.

Segregator PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójny 40L antracyt to nie tylko narzędzie do segregacji odpadów, ale także wszechstronny produkt, który można dostosować do wielu różnych zastosowań w zależności od potrzeb. Dzięki temu można dbać o środowisko nie tylko w domu, ale także w wielu innych miejscach, gdzie segregacja jest ważna.

Montaż i konserwacja segregatora PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L

Aby cieszyć się pełną funkcjonalnością i trwałością segregatora PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójnego 40L antracyt, ważne jest odpowiednie zrozumienie procesu montażu oraz regularna konserwacja.  

1. Montaż segregatora

Kroki montażu:

 1. Przygotowanie narzędzi: Upewnij się, że masz pod ręką odpowiednie narzędzia, takie jak wkrętarka, wkręty, poziomica, ołówek i miarka.

 2. Wybór miejsca: Wybierz odpowiednie miejsce na umieszczenie segregatora. Upewnij się, że jest to płaskie i stabilne miejsce, gdzie będzie łatwo dostępny do codziennego użytku.

 3. Montaż mocowania frontu: Zaczynając od montażu mocowania frontu, użyj poziomicy, aby upewnić się, że jest ono zamocowane równo i poziomo. Następnie użyj wkrętarki, aby przymocować je do ściany lub mebla, na którym będzie umieszczony segregator.

 4. Włożenie wkładów: Umieść odpowiednie wkłady w segregatorze, tak aby były gotowe do użycia. Upewnij się, że są one prawidłowo umieszczone i stabilne.

 5. Umieszczenie segregatora: Postaw segregator na przygotowanym miejscu i upewnij się, że stoi stabilnie. Sprawdź, czy klapki otwierają się i zamykają bez problemów.

2. Konserwacja segregatora

Regularna konserwacja:

 1. Czyszczenie pojemników: Regularnie usuwaj pojemniki i umyj je pod bieżącą wodą, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i nieprzyjemnych zapachów. Pojemniki można myć również w zmywarce, jeśli producent to zaleca.

 2. Czyszczenie zewnętrznej powierzchni: Czyszczenie zewnętrznej powierzchni segregatora jest równie ważne. Użyj wilgotnej szmatki lub gąbki, aby usunąć ewentualne zabrudzenia. Nie używaj agresywnych środków czyszczących, które mogą uszkodzić powierzchnię.

 3. Sprawdzanie zawiasów i zamków: Okresowo sprawdzaj stan zawiasów klapki oraz zamków. Jeśli zauważysz jakiekolwiek luzy lub problemy z działaniem, natychmiast podjęj działania naprawcze.

 4. Kontrola poziomu: Upewnij się, że segregator jest nadal ustawiony równo i stabilnie. W razie potrzeby dostosuj jego położenie.

 5. Zamiana worków na śmieci: Regularnie opróżniaj worki na śmieci i wymieniaj je na nowe. Unikaj przeciążania pojemników, co może prowadzić do uszkodzeń lub problemów z opróżnianiem.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek montażu i konserwacji pomoże utrzymać segregator PRACTI ECO 400 w doskonałym stanie przez wiele lat użytkowania. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wygodną i efektywną segregacją odpadów, dbając jednocześnie o środowisko i estetykę swojego otoczenia.

Recykling odpadów: Dlaczego to ważne?

1. Ochrona środowiska

Jednym z głównych powodów, dla których warto segregować i recyklingować odpady, jest ochrona środowiska naturalnego. Odpady, które trafiają na wysypiska śmieci lub zostają spalane, mogą negatywnie wpływać na glebę, powietrze i wodę. Recykling pozwala ograniczyć ilość odpadów, które trafiają na składowiska, zmniejszając tym samym potencjalne szkody dla ekosystemów.

2. Oszczędność surowców

Recykling umożliwia ponowne wykorzystanie surowców, co pomaga w ochronie zasobów naturalnych naszej planety. Mniej surowców potrzebnych do produkcji nowych produktów oznacza mniej wycinki drzew, mniejsze wydobycie minerałów i mniej energii zużywanej na produkcję. To przekłada się na oszczędność surowców, energii i wody.

3. Redukcja emisji gazów cieplarnianych

Przetwarzanie odpadów organicznych poprzez kompostowanie lub przemysłowy recykling pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, takich jak metan. Odpady organiczne rozkładające się na wysypiskach śmieci są źródłem metanu, który jest silnym gazem cieplarnianym. Poprzez właściwą segregację i recykling można ograniczyć emisję tego szkodliwego gazu.

4. Zwiększenie efektywności gospodarki

Recykling odpadów ma również pozytywny wpływ na gospodarkę. Tworzy miejsca pracy w sektorze recyklingu i przyczynia się do wzrostu gospodarczego poprzez tworzenie nowych produktów z surowców wtórnych. Ponadto, mniej odpadów trafiających na składowiska oznacza niższe koszty utrzymania tych miejsc.

5. Wzrost świadomości ekologicznej

Praktyka segregacji i recyklingu odpadów pomaga zwiększać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Kiedy ludzie widzą pozytywne efekty swoich działań, są bardziej skłonni do angażowania się w proekologiczne praktyki i propagować je w swoim otoczeniu. To długofalowy wpływ, który może przyczynić się do bardziej zrównoważonego stylu życia.

Warto zrozumieć, że każdy ma rolę do odegrania w procesie recyklingu i ochrony środowiska. Segregacja odpadów i ich odpowiednie przetwarzanie to konkretne kroki, które każdy z nas może podjąć na rzecz lepszej przyszłości naszej planety. Segregator PRACTI ECO 400 GTV 20L+2x10L potrójny 40L antracyt to narzędzie, które ułatwia ten proces, sprawiając, że jest on bardziej wygodny i efektywny.