Segregator na śmieci PRACTI ECO 450 GTV 20L+2x10L, antracyt

PB-45-450MF202X1

Dzięki zaawansowanym prowadnicom kulkowym H45, segregator zapewnia ciche otwieranie i zamykanie koszy na śmieci, co pozwala zachować spokój w domu. Montowane na wysuwanym stelażu kosze gwarantują wygodę użytkowania i pasują do większości szafek kuchennych.

Więcej szczegółów

369,62 zł brutto

Więcej informacji

Segregacja odpadów stała się nieodzowną częścią dbania o środowisko i oszczędzania surowców naturalnych. Segregatory odpadów, takie jak PRACTI ECO 450, stają się coraz bardziej popularne, ponieważ pomagają w skutecznym rozdzieleniu różnych rodzajów śmieci.  

Wydajność i ekologia

PRACTI ECO 450 to segregator, który nie tylko ułatwia segregację odpadów, ale także promuje ideę recyklingu i ponownego wykorzystania surowców. Dzięki temu produktowi możliwe jest oddzielenie różnych rodzajów śmieci, co ułatwia proces recyklingu i minimalizuje wpływ na środowisko.

Materiał i design

Segregator PRACTI ECO 450 został wykonany z wysokiej jakości tworzywa, co gwarantuje jego trwałość i odporność na uszkodzenia. Jego jednolity antracytowy kolor sprawia, że doskonale komponuje się w każdym wnętrzu, dodając mu elegancji i stylu.

Funkcjonalność

Segregator ten został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowania. Posiada zamontowane kosze na wysuwanym stelażu, co ułatwia wrzucanie odpadów i opróżnianie pojemników. Te kosze są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dostosowanie ich do własnych potrzeb i ilości wytwarzanych śmieci.

Ciche i delikatne zamykanie

Warto zwrócić uwagę na to, że segregator PRACTI ECO 450 wyposażony jest w prowadnice kulkowe H45, które gwarantują ciche zamykanie i otwieranie pojemników. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego hałasu i zachować spokój w domu.

Uniwersalne mocowanie

Niezależnie od tego, czy masz dużą kuchnię czy niewielką łazienkę, segregator PRACTI ECO 450 z mocowaniem przednim można łatwo zamontować w różnych rodzajach szafek. To sprawia, że jest on bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które pasuje do wielu wnętrz.

Segregator PRACTI ECO 450 wysoki z mocowaniem przednim to doskonałe narzędzie do efektywnej segregacji odpadów, dbania o środowisko i promowania recyklingu. Jego trwałość, elegancki design i wygoda użytkowania czynią go niezbędnym elementem każdego domu czy biura. Dzięki niemu możemy aktywnie przyczyniać się do ochrony naszej planety, jednocześnie zachowując porządek i estetykę w naszym otoczeniu.

Montaż segregatora GTV PB-45-450MF202X10-60A PRACTI ECO 450 z mocowaniem przednim

Przygotowanie do montażu

Aby cieszyć się pełną funkcjonalnością segregatora PRACTI ECO 450 z mocowaniem przednim, konieczne jest prawidłowe zamontowanie go w wybranej szafce.  

1. Wybór odpowiedniej szafki

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej szafki, do której chcesz zamontować segregator PRACTI ECO 450. Upewnij się, że szafka jest odpowiednio duża, aby pomieścić segregator i zapewnić łatwy dostęp do koszy na śmieci.

2. Narzędzia i materiały

Przed rozpoczęciem montażu przygotuj niezbędne narzędzia i materiały. Będziesz potrzebować śrubokręta, poziomicy, ołówka, miarki, oraz zestawu montażowego dołączonego do segregatora.

Montaż segregatora

1. Demontaż drzwi szafki

Aby zamontować segregator PRACTI ECO 450, najpierw musisz zdjąć drzwi ze szafki, do której ma być zamocowany segregator. Użyj odpowiedniego narzędzia, aby odkręcić zawiasy i delikatnie zdjąć drzwi. Upewnij się, że zabezpieczasz drzwi przed uszkodzeniem podczas demontażu.

2. Mocowanie prowadnic

Segregator PRACTI ECO 450 jest wyposażony w prowadnice, które umożliwiają łatwe wsunięcie koszy na śmieci do szafki. Zamocuj prowadnice na bocznych ściankach szafki zgodnie z instrukcją producenta. Upewnij się, że prowadnice są równo umieszczone i stabilnie przytwierdzone.

3. Montaż segregatora

Teraz możesz zamontować segregator PRACTI ECO 450 na prowadnicach. Wsuń segregator do szafki tak, aby pasował dokładnie do dostępnego miejsca. Upewnij się, że segregator jest równo umieszczony i stabilnie zamocowany na prowadnicach.

4. Test działania

Po zamontowaniu segregatora przeprowadź test działania, otwierając i zamykając kosze na śmieci. Upewnij się, że wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, sprawdź instrukcję producenta lub skonsultuj się z profesjonalistą.

5. Zamontowanie drzwi

Gdy segregator jest już zamontowany i działa poprawnie, możesz ponownie zamocować drzwi szafki. Użyj wcześniej zdjętych zawiasów i zamocuj drzwi w odpowiednim miejscu. Upewnij się, że drzwi są dobrze wyważone i otwierają się i zamykają bez trudu.

Montaż segregatora PRACTI ECO 450 z mocowaniem przednim jest stosunkowo prosty, ale wymaga dokładności i staranności. Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł cieszyć się wygodnym i efektywnym sposobem segregacji odpadów w swoim domu. Pamiętaj, że prawidłowy montaż zapewnia nie tylko funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo i estetykę.

Korzystanie z segregatora PRACTI ECO 450 - Poradnik użytkownika

1. Wybór odpowiednich worków na śmieci

Przed rozpoczęciem segregacji odpadów upewnij się, że masz odpowiednie worki na śmieci dostosowane do koszy w segregatorze. Możesz wykorzystać worki z odpowiednią pojemnością dla poszczególnych rodzajów śmieci, takie jak worki na plastik, papier, czy szkło. To ułatwi późniejsze opróżnianie koszy i zapobiegnie niekontrolowanemu mieszaniu się odpadów.

2. Segregacja odpadów

Segregator PRACTI ECO 450 został zaprojektowany do skutecznej segregacji różnych rodzajów śmieci. Dlatego ważne jest, aby konsekwentnie wrzucać odpady do odpowiednich koszy w segregatorze. Na przykład, plastikowe opakowania powinny trafić do kosza na plastik, a zużyte gazety do kosza na papier. Zachowując tę zasadę, przyczyniasz się do efektywnego recyklingu.

3. Regularne opróżnianie koszy

Aby zapobiec nadmiernemu przepełnieniu i nieprzyjemnemu zapachowi, regularnie opróżniaj kosze w segregatorze. Możesz to robić w miarę potrzeb, ale staraj się nie czekać, aż kosze będą całkowicie pełne. Odpowiednie opróżnianie pojemników pomaga utrzymać porządek i higienę.

4. Ciche i delikatne zamykanie

Podczas otwierania i zamykania koszy na śmieci, korzystaj z cichych prowadnic kulkowych H45, które są wbudowane w segregator PRACTI ECO 450. Dzięki nim unikniesz niepotrzebnego hałasu i zachowasz spokój w domu, szczególnie w nocy.

5. Konserwacja i czyszczenie

Segregator PRACTI ECO 450 wymaga minimalnej konserwacji. Regularnie sprawdzaj stan prowadnic i mechanizmów, aby upewnić się, że działają bez zarzutu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, skonsultuj się z nami. Co jakiś czas warto również przeczyścić kosze i wnętrze segregatora, aby zapobiec nagromadzeniu się brudu i nieprzyjemnych zapachów.

Segregator PRACTI ECO 450 z mocowaniem przednim to nie tylko ekologiczne rozwiązanie do segregacji odpadów, ale także produkt, który ułatwia utrzymanie porządku w Twoim domu. Dbając o odpowiednie worki na śmieci, konsekwentną segregację i regularne opróżnianie koszy, będziesz mógł cieszyć się czystym i zorganizowanym otoczeniem, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego.